stomatologické výkony

Z hlediska spektra stomatologických výkonů poskytujeme vedle ošetření z oboru praktické stomatologie, pretetických a endodontických ošetření chrupu, estetických zákroků a prevence, taktéž specializovaná parodontologická ošetření.

Parodontologie

Paradentóza je pokročilé onemocnění parodontu. Jedná se o jedno z nejčastějších onemocnění dutiny ústní, které se projevuje postupným úbytkem zubních úponů a kosti. Může vést až k rozsáhlým ztrátám zubů. Poradíme Vám se speciální péčí a navrhneme možné varianty léčby. Provádíme například tyto parodontologické výkony:

Zákroky preprotetické chirurgie, odstranění uzdiček, tzv. frenulektomie, vestibuloplastiky, reparativní léčbu, regenerativně operační metody léčby, plastická a mukogingivální chirurgie, záchovné, rekonstrukční a resektivní estetické metody, léčbu chorob ústní sliznice, udržovací fáze léčby, hemiextrakce.

Praktická stomatologie

Léčebně preventivní prohlídky chrupu a dutiny ústní, hygiena chrupu, ošetření zubního kazu a estetická stomatologie, laserové plomby, endodontické ošetření, protetické ošetření chrupu.

Protetické ošetření chrupu

Protetika, tzn. protetické ošetření chrupu, se zaměřuje na náhradu chybějících zubů. Do této oblasti patří především zhotovení: 

  Korunek kompositních, metalokeramických a celokeramických,  fixních můstků, částečných a celkových snímacích náhrad, chráničů chrupu pro sportovce.

Endodontické ošetření

Endodontické ošetření znamená ošetření kořenových kanálků. Hlavním cílem je záchrana zubu před jeho případnou extrakcí, tzn. vytržením. Spočívá především v následujících úkonech:

Otevření zubní korunky, odstranění odumřelé nebo zanícené zubní dřeně, zprůchodnění, rozšíření, sterilizace a zaplnění kanálků.

Estetická stomatologie

Při ošetření zubů používáme široké spektrum materiálů a techniky. Navrhneme nejvhodnější postup při dodržení kvalitativních požadavků a cenových možností každého pacienta. U estetické stomatologie je navíc kladen důraz na kosmetický efekt zákroku, například bílé výplně, bělení zubů, odstraňování pigmentu, atd.

Hygiena chrupu

Hygiena chrupu je velmi důležitá pro omezení výskytu kazů, zánětu dásní, nepříjemného pocitu v ústech, tvorby zubního kamene a v neposlední řadě i pro dobrý pocit ze zdravého chrupu. Hygiena je také důležitou při léčení paradentózy. Úkony v oblasti hygieny chrupu:

Odborná instruktáž ústní hygieny, odstranění zubního kamene, odstranění pigmentů a povrchového zbarvení, fluoridace zubů, pečetění fisur (vhodné jako ochrana před zubním kazem), instruktáž ústní hygieny pro pacienty se zubními náhradami.

© 2014 Zubní ordinace MUDr. Kutáčová | Design by: RN | Valid XHTML | CSS