laser A JEHO VYUŽITÍ

Jako jedno z mála stomatologických zařízení v České republice se kromě estetické stomatologie specializujeme i na mimořádně medicínsky i technicky pokročilá ošetření pomocí 10 W vysoce výkonného dentálního laseru. Krásný úsměv je dnes pro osobní i profesní úspěch naprostou nutností. Umíme nabídnout nejen nádherné zuby, ale díky laserové technologii dokážeme Váš krásný úsměv vytvořit také bezbolestně, jemně a s velkou časovou úsporou.

Dentální laser Star je díky jeho vlnové délce možno použít při většině ošetření, a také my jej každodenně používáme nejen pro běžné stomatologické výkony, ale především pro parodontologická ošetření a estetickou stomatologii. Jedná se především o:

Plastika vestibula, hyperlasie, obnažení implantátů, dekapsulace retinovaných zubů, leukoplakie, vitální amputace, otevřená kyretáž, gingivektomie, frenektomie, fibromy, incise / excise, bělení zubů, incise abscesů, uzavřená kyretáž, hemostasa, příprava měkkých tkání před otiskem, endodoncie, afty a opary, analgesie, desenzibilizace, pečetění fisur, sterilizace kořenových kanálků, odstranění zubního kamene.

Využití laseru v parodontologii

Diodový laser umožňuje mnohem kratší, efektivnější, nebolestivé, nekrvavé zákroky na závěsném aparátu zubu. Spolehlivě léčí zánětlivé komplikace. Umožňuje například dekontaminaci povrchu kořenů, takže po ozáření zůstává sterilní parodontální kapsa - chobot. Vláknem je možno ošetřit i místa, která jsou při kyretáži jen velmi obtížně přístupná. Poté následuje ozáření v parodontálních kapsách, při němž jsou pevně držící konkrementy na povrchu kořene vysušeny a tím se uvolní. Poté se již dají Graceyho kyretami lehce odstranit. Po kyretáži následuje ještě jedno ozáření laserem. Dochází při něm ke koagulaci cév a redukci bakteriálních zárodků. Mimoto jsou také desenzibilizovány zubní krčky, neboť laserové záření uzavírá dentální tubuly. Doba rekonvalescence je při tomto způsobu léčby podstatně kratší, protože tkáním je prostřednictvím laserového ozáření přivedena energie. Tím se rovněž značně omezují pooperační obtíže.

Využití laseru při endodoncii

Při endodontickém ošetření slouží laser k 99% redukci mikrobiálních patogenů. Rovněž dochází k dekontaminaci infikovaných postranních kanálků (apikálních ramifikací). Při jeho působení se zcela odstraňují organické substance a dosáhne se koagulace bílkovin v dentinových tubulech.

Využití laseru při desenzibilizaci

Další oblastí využití hodnotných, jemných a pro potřeby pacientů orientovaných dentálních laserů je desenzibilizace jak v rámci preparace tak rovněž obecně u přecitlivělých zubů a zubních krčků. Ozářením především nadmíru citlivých zubních krčků ze vzdálenosti přibližně dvou milimetrů dochází k „zatavení“ dentinových kanálků. Tímto uzavřením tubulů dochází k více než 90% poklesu citlivosti zubu.

Laserem podporované bělení zubů

Principem bělení zubů laserem je štěpení velkých molekul na malé. Velké molekuly světlo absorbují, místo aby jej odrážely, čímž podmiňují tmavší barvu zubu. Malé molekuly vzniklé štěpením přestávají světlo absorbovat a čím více jej odrážejí, tím je zub světlejší. Použitím laseru při bělení lze taktéž předejít obavám, které se někdy objevují. Jde především o možnost poškození skloviny a dentinu, případně i kostní dřeně. Laserová energie totiž alteruje strukturu dentinu a skloviny, ale v tom smyslu, že se tyto tkáně stávají odolnějšími vůči působení kyselin. Můžeme tedy mluvit o simultánním bělícím a preventivním účinku.

Paprsek laseru je zaostřené světlo, které je vedeno tenkou sondou přímo na ošetřovaná místa. Jednotlivé vysoké ale krátké impulsy světla uvolňují energii, která šetrně a bez vedlejších účinků přináší očekávané výsledky. Intenzivní světlo diodového laseru radikálně podporuje proces bělení taktéž prostřednictvím silně koncentrovaného bělícího gelu. Takto je na rozdíl od ostatních způsobů bělení možné dosáhnout ihned po prvním kole bělení významného zesvětlení zubů. Výhodou je přitom omezená doba působení peroxidu na zuby čímž je minimalizováno riziko dočasné vyšší citlivosti zubů. Jeden průběh bělení podporovaného laserem trvá v průměru pouhých 30 minut. Zpravidla stačí k dosažení žádoucího výsledku jedno ošetření.

Znáte z rádia......

© 2014 Zubní ordinace MUDr. Kutáčová | Design by: RN | Valid XHTML | CSS