Air flow (profesionální čistění zubů)

Trápí Vás tmavý pigment na povrchu zubů? Víte, že to není zubní kámen ani kaz, ale jde o zabarvení zubů od potravin nebo kouření?

Na povrchu zubů se běžně usazují pigmenty. Nejznámější je zažloutlé až tmavě hnědé zabarvení zubů u kuřáků. Z potravin působí obdobně čaj, káva, červené víno a potraviny, ve kterých je vyšší obsah potravinových barviv. Často se pigmentace objevují u zubů s nepravidelným postavením v zubním oblouku, v místech která se při čištění zubů vynechávají. Prevence, která poněkud omezí usazování pigmentů, spočívá ve snížení konzumace výše uvedených potravin a nápojů a řádném dodržování ústní hygieny. Již vytvořené pigmentace lze odstranit profesionálním čištěním zubů, nejlépe metodou air flow, pomocí ultrazvuku nebo kyretami. Přestože Vaše zuby po takovém zákroku budou zbaveny pigmentových skvrn a budou bělejší, nelze mít představu, že nahradí bělení zubů. Bělení zubů je čím dál populárnější, ale nejedná se o žádnou novinku. Již staří Egypťané si zesvětlovali chrup směsí popela a sody. První profesionální bělící metodu vymysleli zubaři už před 150 lety, ale masovou oblibu si u nás bělení získalo až v posledních letech. Pod vlivem reklamy a módních fotografií chce mít každý zuby jako perličky. Lidem jejich zářivý úsměv dodává atraktivitu, přitažlivost a sebevědomí, mnohdy má výrazný vliv na úspěch v osobním životě nebo zaměstnání.

Jak působí Air flow

       

Před použitím                                                                    Po použití

Pokud výsledek použití air flow neuspokojí zcela Vaše představy, nabízíme Vám laserové bělení zubů.

Laserové bělení zubů

Nejlepší variantou je, nechat si zuby vybělit v naší ordinaci. Cena je sice vyšší než použití air flow, zaručujeme Vám ale, že výsledek budete okamžitě vidět a pokud dodržíte naše pokyny, výsledek bělení bude dlouhodobý. Nejprve se ujistíme, že máte zdravé zuby a profesionálně Vám je vyčistíme. Potom nanese na chrup gel s vysokým obsahem peroxidu vodíku nebo karbamid peroxidu, jehož účinek aktivujeme a mnohonásobně urychlujeme laserovým paprskem. Po zhruba hodině v zubařském křesle se na vás usmějí o dva až osm odstínů bělejší zuby.

Bělení zubů v naší ordinaci je bezbolestné. Nic by vás nemělo bolet ani pálit pokud ano, máte zřejmě příliš citlivé zuby. Malá část pacientů si po bělení stěžuje na větší citlivost zubů, která je způsobena působením peroxidu vodíku. Použitím laseru však omezujeme jeho působené na nejmenší možnou míru. Po bělení musíte nejméně čtrnáct dní (čím déle, tím lépe) dodržovat takzvanou bílou dietu, při které nesmíte konzumovat žádné barevné potraviny. Zakázaná je káva, čaj, červené víno, kola, červená řepa, sójová omáčka zkrátka všechno, co barví. Vyhýbejte se také kyselým potravinám, protože zuby by na ně těsně po bělení mohly reagovat bolestí.

© 2014 Zubní ordinace MUDr. Kutáčová | Design by: RN | Valid XHTML | CSS